Telefon

+90 532 482 15 45

Adres

Ümraniye/İSTANBUL

Hasan Taşkın’dan Yeni Kitap: Güç ve Adalet

Deneyimli Hukukçu Gazeteci Hasan Taşkın’dan Yeni Kitap: Güç ve Adalet

Dünya Elektronik Basın Konseyi Birliği (DEBK) Başkanı Hasan Taşkın’ın Yeni Kitabı Güç ve Adalet çıktı.

Dünya Elektronik Basın Konseyi Birliği (DEBK) Başkanı ve deneyimli hukukçu gazeteci Hasan Taşkın, insanlığın varoluşundan beri iç içe geçmiş iki temel kavram olan güç ve adaleti inceleyen yeni kitabı Güç ve Adalet Toplumsal Meselelerin Çapraz Yolculuğu okurla buluştu.

Kitapta, hukuki ve sosyolojik bakış açısıyla güç ve adalet arasındaki karmaşık ilişki derinlemesine ele alınıyor. Gücün farklı biçimleri ve adaletin çeşitli tanımları incelenirken, gücün adaleti nasıl etkileyebileceği ve adaletin gücü nasıl sınırlayabileceği gibi kritik sorulara da cevap aranıyor.

Güç ve Adalet: Tarihsel Yolculuk, Kavramlar ve Çözümler adlı bu büyüleyici eser, sadece geçmişe bir bakış sunmanın ötesinde, güç ve adalet kavramlarının toplumsal meselelerle olan karmaşık ilişkisini de çözümlüyor. Antik çağlardan günümüze medeniyetlerin, devletlerin ve toplumların bu iki temel kavram arasındaki derin bağlarını keşfederken, modern toplumun karşı karşıya olduğu sorunlara da derin bir bakış açısı sunuyor.

Kitap, ilk sayfalardan itibaren monarşik düzenlerden feodal sistemlere ve Aydınlanmanın getirdiği değişimlere kadar güç ve adaletin tarihsel evrimini gözler önüne seriyor. Yalnızca bu da değil, aynı zamanda toplumsal meselelerin bu dinamikleri nasıl etkilediğini de açıkça ele alarak, güç ve adalet kavramları üzerindeki etkileşimleri daha da derinleştiriyor.

Güçlü bir anlatım ve tarihsel derinlikle bezeli olan kitap, yapay zekanın bu karmaşık problemlerin çözümünde oynayabileceği rolü sorgulayarak evrensel insan haklarına ve adil yargı sistemlerine dair düşündürücü bir bakış açısı sunuyor. Kitap yeni yüzyıl yayınlarından çıktı.

Kitaba ulaşmak için: https://sebekitap.com/urun/guc-ve-adalet/

Author

debk

Dünya Elektronik (E) Basın Konseyi Birliği Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun 11.09.2014 tarih ve 2014-6743 sayılı kararnamesi ile Kurucu Başkan Gazeteci Yazar Hasan Taşkın yönetiminde Sivil Toplum Örgütü olarak faaliyetine başlamıştır.

İletişim

+90 532 482 15 45

Poligon Cd. Depoyolu Sk. No: 16 Öne Blok K.12 Ümraniye/İSTANBUL

info@debk.org.tr