Telefon

+90 532 482 15 45

Adres

Ümraniye/İSTANBUL

Hasan Taşkın’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Dünya e-Basın Konseyi Genel Başkanı (DEBK) Hasan Taşkın’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Dünya Basın Konseyi Genel Başkanı Hasan Taşkın, gazetecilerin bilgi ve haber akışının en önemli aktörleri olduğunu belirtti.

Mesajında, “Demokrasinin ve özgürlükçü bir toplumun temel taşlarını oluşturuyorsunuz. Gerçeği arama, kamuoyunu bilgilendirme ve sorgulama görevinizi fedakarca yerine getirirken göstermiş olduğunuz özveri ve cesaret için sizlere minnettarız” ifadelerini kullanan Taşkın, zorlu koşullarda, mesleğin getirdiği tüm risklere rağmen, ilkeli ve tarafsız bir şekilde haberciliği sürdürmenin takdire şayan olduğunu vurguladı.

Hasan Taşkın, Dünya Basın Konseyi Genel Başkanı resmi

Hakikatin sesi olmaya devam etmenin, toplumumuzun aydınlanması ve gelişmesi için hayati önem taşıdığını kaydeden Taşkın, “Dünya e-Basın Konseyi olarak, basın özgürlüğünün korunması ve gazetecilerin haklarının savunulması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Mesajında, görevi başında hayatını kaybeden tüm gazetecileri rahmetle anan Taşkın, tüm gazetecilere sağlıklı ve başarılı bir çalışma hayatı diledi.

Taşkın, mesajında ayrıca şunları kaydetti:

  • “Gazeteciler, gerçeğin ve adaletin savunucularıdır.”
  • “Özgür ve bağımsız bir basın, demokrasinin olmazsa olmazıdır.”
  • “Gazetecilere yönelik saldırılar, basın özgürlüğüne ve demokrasiye yönelik saldırılardır.”
  • “Tüm kamuoyunu, gazetecilere ve basın özgürlüğüne sahip çıkmaya çağırıyoruz.”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. 1961 yılından bu yana Türkiye’de basın çalışanlarını anmak ve onurlandırmak için Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor. Biz de basın mensuplarının bu özel gününü kutlamak isteyenler için Çalışan Gazeteciler Günü mesajları ve sözleri derledik.

Author

debk

Dünya Elektronik (E) Basın Konseyi Birliği Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun 11.09.2014 tarih ve 2014-6743 sayılı kararnamesi ile Kurucu Başkan Gazeteci Yazar Hasan Taşkın yönetiminde Sivil Toplum Örgütü olarak faaliyetine başlamıştır.

İletişim

+90 532 482 15 45

Poligon Cd. Depoyolu Sk. No: 16 Öne Blok K.12 Ümraniye/İSTANBUL

info@debk.org.tr