Telefon

+90 532 482 15 45

Adres

Ümraniye/İSTANBUL

“Basın Çalışanları, Hakikatin Savunucusudur”

Dünya e-Basın Konseyi (DEBK) Genel Başkanı Hasan Taşkın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Taşkın mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Halkın doğru haber alma hakkını yerine getiren gazeteciler aynı zamanda yönetenlere de ayna olmaktadır. Özgür basın ülke kalkınmasına da önemli katkı sunan unsurdur.

Basın Milletin de ortak sesidir. Milletin sesi olma ve milletin haber alma haklarını yerine getiren gazetecilerin haberlerinden dolayı cezalandırılması veya hapsedilmesi kabul edilebilecek bir durum değildir.

Ülkelerin gelişmişliği basın ve ifade özgürlüğü ile eşdeğer olduğu dünyaca kabul edilmiş bir durumdur. Ülkemizde bu yöndeki eleştiri ve şikayetlerin dikkate alınması gereklidir.”

Türkiye ve dünyada gazetecilerin yaşadığı ekonomik sorunlar bulunduğunu, günümüzde ülkemizde yüzlerce işsiz basın mensubu olduğunu kaydeden DEBK Başkanı Taşkın, önümüzdeki yıllarda bütün bu sorunların aşılması yönünde gerekli adımların atılması temennisinde bulundu.

Başkan Hasan Taşkın, “Dünyada ve Türkiye’de objektif haberciliğin en büyük temsilcisi basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, küresel savaşların damga vurduğu günümüzde kamuoyunu doğru bilgilendirme yolunda bağımsız olarak yollarına devam etmesini temenni ederim” dedi.

Author

debk

Dünya Elektronik (E) Basın Konseyi Birliği Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun 11.09.2014 tarih ve 2014-6743 sayılı kararnamesi ile Kurucu Başkan Gazeteci Yazar Hasan Taşkın yönetiminde Sivil Toplum Örgütü olarak faaliyetine başlamıştır.

İletişim

+90 532 482 15 45

Poligon Cd. Depoyolu Sk. No: 16 Öne Blok K.12 Ümraniye/İSTANBUL

info@debk.org.tr